علت چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی

علت چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی

تلویزیون‌های ال جی به داشتن کیفیت استاندارد بالا شهرت دارند و به همین دلیل از محبوبیت زیادی برخوردارند. اما با این حال، تلویزیون های ال جی هنوز هم مشکلات خاص خود را دارند. یکی از رایج‌ترین مسائلی که مردم با آن روبرو هستند چشمک زدن تلویزیون است. اگر چنین مشکلی دارید،ما در این مقاله علت‌های چشمک زدن تلویزیون ال جی را بررسی می کنیم و به بیان راهکاری تعمیر تلویزیون ال جی می‌پردازیم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

ممکن است شما هم با این مشکل در تلویزیون خود مواجه شده باشید و به فکر خرید تلویزیون جدید افتاده باشید اما پیش از هر اقدامی به نکات گفته شده توجه کنید زیرا در اکثر مواقع می‌توانید مشکل را مرتفع نمایید.

چرا تلویزیون ال جی من چشمک می‌زند؟

چشمک زدن تلویزیون - چرا تلویزیون ال جی من چشمک می‌زند

وقتی مردم برای اولین بار تلویزیونی را می‌بینند که ممکن است روشن نماند، احساس نگرانی می‌کنند که این امری کاملاً طبیعی است. از آنجایی که ، قیمت تلویزیون زیاد است و حتی المقدور، دوست ندارید تلویزیون خود را تعویض کنید.

در بسیاری از موارد، برای رفع مشکل چشمک زدن تلویزیون ال جی نیازی به باز شدن تلویزیون نیست، اما معمولاً این یک مشکل مربوط به سیم‌کشی تلویزیون است. در بیشتر موارد، این مورد ممکن است نشانه یک کابل HDMI بد باشد، یا شاید تلویزیون به هارد ریست نیاز داشته باشید و یا ممکن است تنظیمات تصویر را اشتباهی برای تلویزیون خود انتخاب کرده باشید.

چگونه می‌توان تلویزیونی که چشمک می‌زند را عیب‌یابی کرد؟

 برای افرادی که به دنبال عیب‌یابی تلویزیون خود هستند خبرهای خوبی داریم. برای این کار به هیچ ابزاری نیاز ندارید. در اینجا به طور گام به گام به شما توضیح می‌دهیم که چگونه می‌توانید مشکلِ چشمک زدن تلویزیون خود را برطرف کنید.

– قبل از اینکه شروع کنید

مهم است که بدانید بسیاری از مشکلات چشمک زدنِ تلویزیون تنها با خاموش و روشن کردن آن قابل‌حل است. این کار ساده ترین روش  است که می‌توانید بررسی کنید آیا مشکل جزئی است یا نیاز به کارهای بیشتری دارد.

– اتصالات را عیب‌یابی کنید

چشمک زدن تلویزیون - اتصالات را عیب‌یابی کنید

مسئله‌ی دیگری که می‌تواند باعث چشمک زدن تلویزیون در مدل‌های ال‌جی شود، مربوط به اتصالات کابل است. در اینجا نحوه‌ی عیب‌یابی کابل را ذکر می‌کنیم:

  1. بررسی کنید که آیا تلویزیون شما به درستی وصل شده است یا خیر. اگر تلویزیون را به پریز برق متصل نموده‌اید، سعی کنید آن را مستقیماً به پریز روی دیوار وصل کنید تا ببینید آیا تغییر ایجاد می‌شود یا خیر.
  2. کابل HDMI خود را خاموش کنید. گاهی اوقات، یک کابل HDMI نامناسب باعث چشمک زدن  تصویر می‌شود. سعی کنید یک کابل جدید را جایگزین نمایید تا ببینید آیا چشمک زدن تصویر  متوقف می‌شود یا خیر.

هنوز مشکل دارید؟ با یک هارد ریست (hard reset) باید هر مشکلی رفع شود. در اینجا نحوه‌ی انجام آن را توضیح می‌دهیم.

– ممکن است یک قطعه‌ی متصل به تلویزیون معیوب باشد

چشمک زدن تلویزیون - معیوب بودن قطعه متصل به تلویزیون

– تنظیمات تلویزیون خود را عیب‌یابی کنید

قبل از بررسی سخت‌افزار یا انجام هر کارِ جدی، نگاهی به تنظیمات تلویزیون بیندازید. اقدامات زیر را انجام دهید.

  1. کنترل تلویزیون خود را بردارید و یک تست تصویر (picture test) انجام دهید. اگر تلویزیون شما دکمه تست تصویر ندارد، از این مرحله صرف نظر کنید.
  2. اگر در هنگام تست تصویر مشاهده کردید که چشمک زدن تلویزیون شما متوقف شده است، گزینه‌ی Saving Energy (صرفه‌جویی در مصرف انرژی) را خاموش کنید. این کار معمولاً برای رفع این مشکل کافی خواهد بود.
  3. اگر تلویزیون هنوز چشمک می‌زند، تنظیمات تصویر خود را بررسی کنید. در صورت روشن بودنِ حالت تصویر هوشمند (Smart Picture mode) آن را خاموش کنید و یک تنظیم ثابت (static setting) را انتخاب کنید.

انجام این کارها به تنهایی باید مشکل تلویزیون شما را حل کند. با این حال، این احتمال وجود دارد که هنوز چشمک زدن را مشاهده کنید. اگر این مشکل همچنان ادامه داشت، بایستی اقدامات دیگری انجام دهید .

هارد ریستِ تلویزیون ال جی را چگونه انجام دهیم؟

چشمک زدن تلویزیون - هارد ریستِ تلویزیون ال جی

تلویزیون‌های ال جی دارای یک روش هارد ریست (hard reset) است که برای رفع چشمک زدن و همچنین رفع مشکلات عدیده‌ای که ممکن است با آن برخورد نمایید، انجام می‌شود.

برای هارد ریست به روش زیر عمل می‌کنیم:

  1. اولین اقدام، تلویزیون خود را از برق بکشید. 
  2. برای ریست تلویزیون،دکمه POWER را به مدت 10 ثانیه نگه دارید.
  3. تلویزیون را به مدت یک ساعت رها کنید. این کار بیشتر برای مدارها انجام می‌شود تا برای تنظیمات فنی.
  4. اتصال کابل‌های ورودی و خروجی تلویزیون را بررسی کنید.
  5. تلویزیون را به پریز دیوار وصل کنید. پس از انجام این کار، می‌توانید آن را روشن کرده و از برنامه‌های تلویزیونی خود لذت ببرید.

عیب تلویزیون، مشکل کابل یا عملکرد بد قطعات؟

چشمک زدن تلویزیون - عیب یابی تلویزیون

اگر تلویزیون هیچ مشکلی با کابل ندارد و تمام قطعات به درستی کار می‌کنند، ممکن است خود تلویزیون بد کار کند. اکثر تلویزیون‌ها دارای نور پس‌زمینه هستند که می‌تواند عملکرد نامناسبی داشته باشد و با کریستال‌های مایع مشکل داشته باشد. وقتی این اتفاق می‌افتد باعث می‌شود تصویر روی صفحه چشمک بزند، سوسو بزند یا کم نور شود.

به طور مثال ممکن است مشکل چشمک زدن تلویزیون شما به دلیل خرابی کابل lvds ، خرابی بک لایت تلویزیون و یا خرابی پنل تلویزیون باشد.

اگر تلویزیون شما هنوز چشمک می‌زند باید چه کار کنید؟

چشمک زدن تلویزیون - تعمیر تلویزیون

1- فرض کنید که شما همه‌ی این کارها را انجام داده‌اید اما هنوز هم تلویزیون ال جی شما چشمک می‌زند. دو گزینه وجود دارد که می‌توانید از اینجا به بعد انتخاب کنید. اولین گزینه (و احتمالاً بهترین) این است که با شماره ۲۲۳۳۹۵۰۰ تماس بگیرید و از کارشناسان زبده‌ی ما کمک بگیرید .

2- گزینه‌ی دیگری که می‌توانید در نظر بگیرید تعویض تلویزیون است. صفحه ‌نمایش‌های چشمک‌زن گاهی می‌توانند نشانه‌ی قدیمی شدن تلویزیون باشند و اگر بیش از پنج سال تلویزیون را داشته‌اید، ممکن است زمان تعویض آن فرا رسیده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *