نکاتی برای تنظیم و عیب‌یابی تلویزیون دیجیتال

نکاتی برای تنظیم و عیب‌یابی تلویزیون دیجیتال

وقتی تلویزیون شما دچار مشکل می شود و تصویری نشان نمی‌دهد باید به دنبال عیب یابی تلویزیون دیجیتال خود باشید .خرابی تلویزیون  برای همه رخ می‌دهد. از خرابی برد تیکان تلویزیون گرفته تا قطع برق یا غیره ممکن است علت این موضوع باشد .پس بهتر است برای تعمیر تلویزیون خود با متخصص آن تماس بگیرید در غیراینصورت تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا نکاتی برای تنظیم و عیب یابی تلویزیون دیجیتال را با هم بررسی کنیم.

هیچ تصویری در کانال‌های دیجیتال وجود ندارد

عیب یابی تلویزیون دیجیتال - هیچ تصویری در کانال‌های دیجیتال وجود ندارد

یکی از مشکلاتی که شاید شما هم با آن مواجه شده اید این باشد که تصویر تلویزیون رفته و کانالی را نشان نمی‌دهد .این مسئله ممکن است موجب شود شما به فکر تعویض تلویزیون دست دو خود کنید اما صبر داشته باشید شاید با مواردی که ما بیان میکنیم بتوانید به تعمیر تلویزیون سونی ، سامسونگ ، ال جی و یا هرنوع تلویزیونی که دارید، بپردازید .در اینجا به بررسی علت‌های این امر می‌پردازیم.

دلایل

۱- ممکن است در دریافت سینگال  پرش حس کنید و این امر باعث پرش تصویر تلویزیون شود. شدت پرش سیگنال dvb-t2 به این بستگی دارد که ارتفاع افقی کابل چقدر است و اگر روی زمین قرار گرفته، چقدر ارتفاع دارد، در نتیجه اثر پیکاپ کم خواهد بود. واضح است که هرچه ارتفاع بلندتر باشد، سیگنالِ مفید قویتر خواهد شد. برای جلوگیری از این امر، آنتن را در نزدیکی گیرنده دیجیتال تلویزیون قرار دهید و از یک کابل با کیفیت نیز استفاده کنید.

۲- وقتی سیگنال تلویزیون دیجیتال مایل (سراشیب) باشد شروع به پرش می‌کند، (مثلاً وقتی از سقف به سمت دیوار پایین بیاید).

۳- در موارد دیگر، وقتی شما در مجاورت یک برج قرار دارید، از یک آنتن فعال برای دریافت مالتی‌پلکس اول و دوم استفاده می‌شد: آنتن داخلی. سیگنالِ رسیده به تیونر بسیار زیاد بود که منجر به محافظت شده و در نتیجه، سیگنال شروع به پرش روی تیونر دیجیتال کرد.

۴- موارد دیگری نیز وجود داشت که سیگنال به طور مصنوعی کم می‌شد. این مشکل ناشی از موانعی مانند ساختمان‌ها یا درختان است. علاوه بر این، اگر درختی بین آنتن و برج وجود داشته باشد، در زمستان سیگنال عالی است و در تابستان شاخ و برگ سیگنال را کاهش می‌دهند و جهش در سطوح سیگنال نیز رخ می‌دهد. در این حالت کافی است آنتن را جابجا کنید. به هر حال، به همین دلیل، در تلویزیون ماهواره‌ای، یک خرابی سیگنال وجود دارد. مثلاً در یک مورد، برای چندین سال تلویزیون به طور منظم تصویر را نشان می‌داد اما ناگهان خراب شد و تصویر به شکل مربع‌های کوچکی نمایش داده شد. معلوم شد که درخت در طول سال‌ها رشد کرده و مانعی را بین صفحه و ماهواره ایجاد کرده است.

۵- از پیچاندن سیم در سیم‌پیچ و همچنین قرار دادنِ کابل افقی و مایل (سراشیب) در مقاطع طولانی خودداری کنید.

۶- برای جلوگیری از تداخل، کابل باید دور از سیم‌های برق قرار گرفته و از تماسِ کابل با خطوط برق جلوگیری شود و در محل تقاطع سعی کنید این کار را در زاویه‌ی سمت راست انجام دهید.

۷- برای تعمیر تلویزیون کابلی سعی کنید کابل تلویزیون را به صورت یک‌تکه استفاده کنید و آن را قطع نکنید اما اگر این کار امکانپذیر نبود، آنگاه از اتصالات مخصوص سیم و محافظ قابل اعتماد استفاده کنید و با نوار برق نپیچانید.

بهبود و عیب‌یابی سیگنال تلویزیون

عیب یابی تلویزیون دیجیتال - بهبود و عیب‌یابی سیگنال تلویزیون

در اینجا توضیح می‌دهیم که چگونه می‌توانید سیگنالِ تلویزیون دیجیتال را بهبود ببخشید و  ایراد تلویزیون و مشکلات مرتبط با سیگنال یا نویز ناپایدار را روی صفحه نمایش تلویزیون حل کنید.

با استفاده از منوهای زیر می‌توانید تجهیزات لازم برای ارائه‌ی بهترین سیگنال تلویزیون دیجیتال را پیدا کنید. علاوه بر این، در اینجا به دلایل بسیاری از مشکلات رایج که بر کیفیت تصویر تأثیر می‌گذارند و همچنین راه‌حل آنها می‌پردازیم.

بررسی‌های اساسی

  •  گیرنده دیجیتال را بررسی کنید.
  •  کابل‌های مناسبی را خریداری کنید.

  عیب‌یابی سیگنال تلویزیون

  •  سیگنال تلویزیون را بررسی کنید.

سیگنال ضعیف‌تر از 50 درصد اغلب منجر به مشکلاتی در دریافت می‌شود. اکثر گیرنده‌های تلویزیون دیجیتال به شما امکان می‌دهند کیفیت سیگنال را بررسی کنید (به دستورالعمل‌ها در دفترچه راهنما مراجعه کنید).

در تلویزیون‌های براویا با تیونر دیجیتال یکپارچه، می‌توانید کیفیت سیگنال را با استفاده از روشی که در دستورالعمل‌های عملکرد تلویزیون شرح داده شده بررسی کنید.

اطمینان حاصل کنید که از آنتن مناسبی استفاده شده است.

سیگنال تلویزیون دیجیتال از طریق آنتن تلویزیون وارد می‌شود و در بیشتر موارد آنتنِ استفاده شده برای دریافت سیگنال به اندازه کافی مناسب است، البته به شرطی که در موقعیت مناسبی قرار داشته باشد و از شرایط خوبی برخوردار باشد.

در برخی موارد ممکن است لازم باشد وضعیت آنتن‌ بهبود پیدا کند. این کار زمانی ضروری است که آنتن به سمت فرستنده‌های کانال‌های آنالوگ قدیمی هدایت شود. برخی از فرستنده‌ها خاموش شده‌اند، به ویژه آنهایی که در مناطق روستایی قرار دارند. در این حالت، شما باید یک آنتن باند پهن سازگار با استاندارد دیجیتال را نصب کنید.

استفاده از آنتن اتاق

عیب یابی تلویزیون دیجیتال - استفاده از آنتن اتاق

اگر به هر دلیلی امکان نصب آنتن روی سقف را ندارید، از آنتن زیرشیروانی استفاده کنید (چنین آنتن‌هایی سیگنال بسیار بهتری نسبت به سایر آنتن‌های داخلی کوچکتر دریافت می‌کنند). هنگام استفاده از آنتن زیرشیروانی، کیفیت سیگنال می‌تواند تحت تأثیر موانع زیر قرار گیرد:

دیوارهای توپر: همیشه سعی کنید آنتن را به سمت کاشی‌ها در اتاق زیرشیروانی هدایت کنید تا تعداد موانع بین آن و هوای جوی کاهش یابد.

 فویل یا سقف سربی: این مواد تداخل بیشتری با سیگنال ایجاد می‌کنند و ممکن است بر قدرت آن تأثیر منفی بگذارند.

تپه‌ها و ساختمان‌های بلند: آنها می‌توانند مسیر بین آنتن و فرستنده را مسدود کنند.

درخت: در شرایط وزش باد شدید و در هوای طوفانی درختان ممکن است در سیگنال از فرستنده به آنتن تداخل ایجاد کنند.

مخازن آب: هنگام نصب آنتن در اتاق زیرشیروانی، سعی کنید آن را دور از مخازن آب و لوله‌کشی قرار دهید، زیرا ممکن است تنظیمات سیگنال را قطع کند.

سطل زباله: تعداد زیادی از موارد غیرضروری در اتاق زیرشیروانی می‌توانند با سیگنال تلویزیون تداخل داشته باشند و بر قدرت آن تأثیر منفی بگذارند.

استفاده از بوستر سیگنال

  اگر آنتن مناسب، قابل سرویس‌دهی و در موقعیت مناسبی باشد، اما با این وجود، هنوز سیگنال ضعیفی دریافت می‌کنید، می‌توانید از بوستر سیگنال استفاده کنید.

توصیه می‌شود که از تقویت‌کننده (آمپلی‌فایر) تلویزیون مستقل دارای محافظ سازگار با تلویزیون دیجیتال استفاده کنید (این دستگاهی است که سیگنال را بهتر تقویت می‌کند). برای کسب نتایج مطلوب، تقویت کننده (آمپلی‌فایر) را کنار آنتن قرار دهید، نه نزدیک تلویزیون.

اگر از فیلتر نویز تلویزیون نیز استفاده می‌شود، باید بین تقویت‌کننده (آمپلی‌فایر) و آنتن نصب شود.

گیرنده دیجیتال را بررسی کنید

عیب یابی تلویزیون دیجیتال - گیرنده دیجیتال را بررسی کنید

اکثر تلویزیون‌های مدرن مجهز به گیرنده‌های دیجیتال هستند. برای دریافت سیگنال در تلویزیون‌های قدیمی، باید یک گیرنده را به آنها متصل کنید که اغلب به آن گیرنده دیجیتال تلویزیون می‌گویند.

این گیرنده معمولاً با استفاده از کابل scart به تلویزیون متصل می‌شود و آنتن تلویزیون نیز به گیرنده متصل می‌گردد. اگر تلویزیون کانکتور SCART ندارد، سپس گیرنده را به مدولاتور جهانی متصل کرده و سپس مدولاتور را به تلویزیون وصل کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تعدیل‌کننده‌های جهانی با فروشگاه خرده‌فروشی محله‌ی خود تماس بگیرید.

کابل‌ها را چک کنید

اگر سیگنال تلویزیون ضعیف است، علت آن کابل‌های قدیمی یا خراب است.

گیرنده باید با استفاده از یکی از کابل‌های زیر به تلویزیون متصل شود.

کابل هم‌محور (کابل کواکسیال)

توصیه می‌شود برای تلویزیون ماهواره‌ای از کابل هم‌محور استفاده کنید. به عنوان یک قاعده کلی، آنتن‌های منسوخ شده از کابل‌های هم‌محور با یک صفحه نمایش استفاده می‌کنند که معمولاً نویز و تداخل بیشتری را به خود اختصاص می‌دهند که بر کیفیت سیگنال تلویزیون تأثیر می‌گذارد. در صورت استفاده از کابل‌های قدیمی، آنها را با کابل‌های جدید تعویض کنید.

اگر اتاق‌های شما از قبل از لحاظ جَک‌های تلویزیون سیم‌کشی شده‌اند، باید آنها را بررسی کرده و از اتصال صحیح تمام صفحات تلویزیون و استفاده از کابل هم‌محور با محافظ مضاعف اطمینان حاصل کنید. همچنین باید از اتصال ایمن کابل به صفحه تلویزیون و گیرنده اطمینان حاصل کنید.

کابل Scart

هنگام استفاده از گیرنده تلویزیون دیجیتال با اتصال SCART، اطمینان حاصل کنید که می‌تواند سیگنال‌های rBG را تولید کند (در حالی که تلویزیون باید از سیگنال‌های RGB پشتیبانی کند). این کار کیفیت تصویر تلویزیون را بهتر می‌کند.

تداخل در تلویزیون اغلب به دلیل تداخل در کابل‌های SCART بی‌کیفیت ایجاد می‌شود. در نتیجه، یک تصویر تار از کانال دیگر ظاهر می‌شود که تصویر کانال را پنهان می‌کند. با استفاده از یک کابل باکیفیت می‌توانید این مشکل را برطرف کنید.

 

حل مشکلات رایج سیگنال تلویزیون

عیب یابی تلویزیون دیجیتال - حل مشکلات رایج سیگنال تلویزیون

۱- برخی از کانال‌های تلویزیون دیجیتال از دست رفته‌اند

اگر تمام کانال‌ها کار نکنند، ممکن است تلویزیون شما در حال دریافت چندین سیگنال باشد و تلاش کند کانال‌هایی را از چندین منطقه‌ی مختلف نمایش دهد. برای حل این مشکل، باید تیونر تلویزیون دیجیتال خود را به صورت دستی تنظیم کنید.

ابتدا باید شماره‌های کانال‌ها را برای فرستنده‌ی خود ضبط کنید. به این شماره‌ها «اعداد کانال مالتی‌پلکس» گفته می‌شود.

با یادگیری شماره‌های کانال، باید هر کانال را دوباره نصب کنید (به دستورالعمل‌ها در کتابچه راهنمای تلویزیون یا گیرنده دیجیتال مراجعه کنید).

۲- سایه‌ای روی تصویر تلویزیون ظاهر می‌شود

عیب یابی تلویزیون دیجیتال - سایه‌ای روی تصویر تلویزیون ظاهر می‌شود

اگر هنگام تماشای یک کانال تلویزیونی، سایه‌ی کانال دیگری در پس‌زمینه‌ی تصویر نمایان شود، این اغلب به دلیل وجود یک کابل Scart بی‌کیفیت است.

این امر به دلیل محافظت ضعیف کابل اتفاق می‌افتد و متأسفانه، اکثر کابل‌های ارائه شده با گيرنده ديجيتال تلویزيون دارای کیفیت پایینی هستند. برای جلوگیری از این وضعیت، یک کابل Scart باکیفیت خریداری کنید (این کابل دارای یک محافظ فویل جداگانه است که از دریافت سیگنال‌های دیگر جلوگیری می‌کند).

۳- بر روی صفحه تلویزیون فلش‌های روشنی از خطوط سفید یا نقطه‌هایی وجود دارد

یکی از دلایل عمده‌ی این مشکل نویز الکتریکی است که ممکن است باعث قطع تصویر شود. به عنوان یک قاعده کلی، این وضعیت کمتر از یک دقیقه طول می‌کشد.

از جمله دلایل عمده این موانع می‌توان به تنظیم‌کننده سیستم گرمایش مرکزی، ترموستات آبگرمکن، کلیدهای متناوب و کلیدها یا پریزهای ساختمان معیوب اشاره کرد. هنگام ایجاد تداخل الکتریکی، گرمایش مرکزی یا آب گرم را به طور موقت خاموش کرده و بررسی کنید که آیا مشکل برطرف شده است یا خیر.

همچنین، تداخل الکتریکی می‌تواند ناشی از دستگاه‌هایی باشد که در خانه‌های همسایه کار می‌کنند، مثل گاراژهای صنعتی یا دستگاه‌های نگهداری، به ویژه دستگاه‌های جوشکاری قوس الکتریکی که سطح بالایی از تداخل الکتریکی را ایجاد می‌کنند.

این مشکل اغلب با آنتن‌هایی که در اتاق زیرشیروانی نصب می‌شوند رخ می‌دهد، نه آنهایی که روی سقف قرار دارند. برای جلوگیری از تداخل الکتریکی، از کابل هم‌محور دو صفحه‌ای برای اتصال یک آنتن در یک گيرنده ديجيتال تلویزيون یا یک تلویزیون استفاده کنید، در حالی که سیم را بیش از حد به سیم‌های برق خانه‌ی خود نزدیک نکنید.

۴- تصویر تلویزیون دائماً فریز می‌شود

این مشکل اغلب ناشی از نویز تکانه‌ای است که می‌تواند سیستم‌های احتراق را در نزدیکی خانه‌ی شما ایجاد کند.

برای جلوگیری از این موانع، سعی کنید آنتن تلویزیون را بالاتر ببرید و حتماً از کابل هم‌محور دو صفحه‌ای برای اتصال آنتن در یک گيرنده ديجيتال تلویزيون یا یک تلویزیون استفاده کنید.

۵- نوارها یا خطوط افقی روی صفحه نمایش تلویزیون وجود دارد

به این نوع مشکلات، موانع TETRA گفته می‌شود که فرکانس‌های رادیوییِ قابل‌حمل را ایجاد می‌کنند و معمولاً توسط سازمان‌های دولتی، سازمان‌های نظامی، اورژانس و خدمات حمل و نقل استفاده می شوند.

در صورت بروز مشکلات مرتبط با موانع TETRA، به شما توصیه می‌کنیم که یک فیلتر بالاگذر یا یک فیلتر شکافی UHF TETRA خریداری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر، با فروشگاه الکتریکی محله‌ی خود تماس بگیرید.

 

چگونه بفهمم که تلویزیون من توانایی دریافت سیگنال‌های DVB-T2 را دارد یا خیر

برای شروع، بیایید ببینیم که آیا تلویزیون شما قادر به دریافت سیگنال‌های DVB-T2 بدون گيرنده ديجيتال تلویزيون است. واقعیت این است که تمام دستگاه‌ها نمی‌توانند این کار را انجام دهند. در تلویزیون‌های قدیمی و تخت، حتی نمی‌توانید چنین چیزی را بررسی کنید و تلویزیون‌های LCD صفحه تخت ممکن است بتوانند دریافت کنند. 

راه‌های مختلفی وجود دارد: 1) گذرنامه فنی را از تلویزیون دریافت کنید و به بخش «مشخصات فنی» نگاه کنید تا حضور DVB-T2 را در آنجا پیدا کنید.

2) (راه‌حل ساده‌تر): بر روی بدنه تلویزیون در پشت آن، یک برچسب وجود دارد که بر روی آن مدل تلویزیون نوشته شده است؛ آن را بنویسید یا از آن عکس بگیرید. در مرحله بعدی، شما باید مدل تلویزیون را به نوار جستجوی مرورگر هدایت کرده و کلمه «Characteristics» (مشخصات) را اضافه کنید. نمونه‌های موجود در عکس زیر را مشاهده کنید.

نحوه تنظیم آنتن و تلویزیون برای تلویزیون دیجیتال تحت شرایط سیگنال مختلف

عیب یابی تلویزیون دیجیتال - نحوه تنظیم آنتن و تلویزیون برای تلویزیون دیجیتال تحت شرایط سیگنال مختلف

بیایید ابتدا ساده‌ترین گزینه را در نظر بگیریم: شما در منطقه‌ای از دریافت سیگنال خوب و مطمئن زندگی می‌کنید. درباره‌ی آنتن تصمیم گرفتید (خواندن یک مقاله در این مورد به شما کمک خواهد کرد). ما آنتن را به تلویزیون وصل کردیم و جستجوی خودکار کانال‌ها را روشن کردیم؛ در برخی از مدل‌ها، وقتی وارد منوی تنظیمات می‌شویم، تلویزیون ممکن است پیشنهاد انتخاب کانال، تنظیم کانال‌های آنالوگ یا دیجیتال و انتخاب دیجیتال را بدهد. اگر همه چیز خوب پیش برود، تلویزیون کانال‌های ضبط شده را دریافت می‌کند. شما می‌توانید یک کیفیت تصویر عالی را دریافت کنید.

کمی اوضاع پیچیده می‌شود. در جستجوی خودکار، تلویزیون هیچ چیز را نشان نمی‌دهد یا فقط چند کانال برفک‌دار را نشان می‌دهد. اگر این چنین باشد، این کانال‌ها دیجیتال نیستند، بلکه آنالوگ‌های معمولی هستند؛ تلویزیون دیجیتال نمی‌تواند برفک نشان دهد. (واقعیت این است که در جستجوی خودکار، تلویزیون می‌تواند کل دامنه‌ی دیجیتال و آنالوگ را اسکن کند.)

اقدامات بیشتر: اگر جستجوی خودکار کمکی نکرد، آنگاه باید ببینید که مالتی‌پلکس‌های اول و دوم در کدام کانال‌های تلویزیونی در منطقه‌ی شما پخش می‌شوند. و همچنین برج تلویزیون از کجا و در چه جهتی با شما فاصله دارد تا آنتن را به درستی هدایت کنید. اگر این را نمی‌دانید، به جهت «آنتن» همسایه‌ها کنید تا جهت دلخواه را دریابید. فقط به جهت ماهواره نگاه نکنید چون آنها به ماهواره ارسال می‌شوند.

اگر شماره کانال را می‌دانید، موارد زیر را انجام دهید – شما باید حالت تنظیم دستی را در منوی تلویزیون پیدا کنید، فراموش نکنید که «Digital» را انتخاب کنید که ممکن است تحت عنوان DTV نوشته شده باشد. سپس در کنسول، شماره کانالی را که یکی از مالتی‌پلکس‌ها (پکیج‌ها) روی آن پخش می‌شود شماره‌گیری کنید. در حالت دستی، صفحه نمایش مقیاسی را نشان می‌دهد که سطح سیگنال دریافت شده توسط آنتن را به صورت تصویری نشان می‌دهد. (بعضی اوقات ممکن است دو مقیاس وجود داشته باشد، مثلاً «سطح» و «کیفیت» در جهت پایین هستند.)

و اکنون، در مقیاس، می‌توانید سیگنال از آنتن را ببینید، در بعضی موارد اگر سیگنال وجود نداشته باشد، نشانگر مقیاس می‌تواند اینگونه رفتار کند: پرش، صفر درصد – صد درصد – صفر – صد … و به همین ترتیب. این نشان‌دهنده‌ی عدم وجود سیگنال است. تغییر موقعیت و جهت آنتن از نظر بصری بهترین سطح سیگنال را تعیین می‌کنند و این سطح باید پایدار باشد و در صورت تغییر باید در محدوده‌ی کمی باشد و به صفر نرسد.

نکته مهم: لطفاً توجه داشته باشید که نتیجه‌ی تغییر آنتن بلافاصله پس از حدود 5 ثانیه منعکس نمی‌شود. بنابراین، هر بار با کمی مکث، با تماشای سطح سیگنال در مقیاس، در مرحله به دنبال بهترین موقعیت باشید. اگر آنتن در خیابان باشد، کار با دستیار راحت‌تر خواهد بود.

وقتی توانستیم موقعیت آنتن را پیدا کنیم که در آن سیگنال پایدار است، دستور جستجو و ذخیره‌ی کانال‌ها را می‌دهیم. روش جستجو و ذخیره برای مالتی‌پلکس دوم را تکرار کنید که شماره کانال آن را نشان می‌دهد (در صورت پخش دو مالتی‌پلکس – هنوز همه جا وجود ندارد).

و اکنون وضعیت بسیار دشواری را در نظر بگیرید: شما در منطقه‌ای از پذیرش پیچیده‌ی یک سیگنال تلویزیونی زندگی می‌کنید. این امر می‌تواند به دلیل فاصله از برج انتقال دهنده و پیچیدگی زمین (کوه‌ها، دشت‌ها، جنگل‌ها) ایجاد شود. ساختمان‌های مرتفع کاملاً نزدیک شما هستند و در مسیر برج قرار دارند و آنتن شما به سمت برج هدایت می‌شود.

در این موارد، اصل تنظیمات همان چیزی است که در بالا توضیح داده شد؛ لازم است که به صورت بصری بهترین موقعیت آنتن را در یک مقیاس تعیین کنید. اما از آنتن‌ها و روش‌های مختلفی استفاده می‌شود.

برای آنتن‌هایی که در شرایط سختِ دریافت سیگنال قرار دارند، باید از آنتن‌های فعال استفاده کنید که دارای یک تقویت‌کننده با بهره‌ی بیشتری هستند. معمولاً هرچه گستره‌ی یک آنتن بیشتر باشد، سود آن نیز بیشتر خواهد بود.

این روش‌ها شامل موارد زیر است: مشخص کنید که آیا برج‌های دیگری وجود دارد که در موقعیت بهتری برای شما قرار داشته باشند. و سعی کنید سیگنال را از آنها دریافت کنید (زیرا کاملاً محکم ساخته می‌شوند).

استفاده از دکل‌ها و ارتفاعات دیگر باعث بالاتر بردن آنتن می‌شود. (موثر در مناطق پست و مناطق جنگلی).

در مناطقی که فاصله‌ی زیادی با برج ندارند، استفاده از آنتن قدرتمند ضروری نیست؛ سعی کنید سیگنال منعکس شده را بگیرید، آنتن را نه به طرف برج تلویزیون، بلکه در جهت مخالف، به سمت ساختمان پشت سر یا کنار قرار دهید. اگر امکان نصب آنتن در سقف یک آسمان خراش وجود داشته باشد، نتیجه‌ی آن عالی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *