نحوه تعمیر شکستگی نمایشگر تلویزیون

نحوه تعمیر صفحه نمایش شکسته‌ی تلویزیون

امروزه با صنعتی شدن زندگی، سرگرمی بیشتر خانواده‌ها تماشای تلویزیون است. اما اگر صفحه نمایش تلویزیون به هر دلیلی شکسته شود باید چه کرد؟ آیا امکان تعمیر تلویزیون در منزل وجود دارد یا باید اقدام به تعویض تلویزیون دست دوم خود نمایید؟در این مقاله همه چیز را درباره‌ی تعمیر شکستگی نمایشگر تلویزیون توضیح خواهیم داد.

فقط به خاطر این که صفحه نمایش تلویزیون شما شکسته است لزوماً نیازی نیست که سریع به فروشگاه بروید و یک تلویزیون جدید بخرید. می‌توانید بدون اینکه از خانه بیرون بروید، یک تعمیرکار را برای تعمیر شکستگی نمایشگر تلویزیون خود استخدام کنید. برای آگاهی از نحوه‌ی تعمیر صفحه LED شکسته‌ی تلویزیون، ادامه مطلب را بخوانید.

نحوه تعمیر صفحه نمایش شکسته‌ی تلویزیون

صفحه نمایش تلویزیون انواع مختلفی دارد و دادن جزئیات بیشتر به تعمیرکار در تعمیرات به او کمک می‌کند تا کار را به طور موثر و کارآمد انجام دهد. اطلاعاتی مانند سازنده‌ی تلویزیون و نوع تلویزیون مثلاً LED، LCD، صفحه سه بعدی یا صفحه تخت – برای متخصص تعمیرات بسیار ارزشمند است.

نحوه تعمیر صفحه نمایش LED شکسته

تعمیر شکستگی نمایشگر تلویزیون - نحوه تعمیر صفحه نمایش LED شکسته

3D Rendering

صفحات تلویزیون LED شکننده هستند و از این رو به متداول‌ترین نوع تعمیر تلویزیون تبدیل شده‌اند. صفحه نمایش‌های ترک‌ خورده و شکسته‌ی تلویزیون به احتمال زیاد در یک خانه شلوغ با کودکان خردسال رخ می‌دهد، اما ممکن است برای هر کسی نیز اتفاق بیفتد. اکثر تولیدکنندگان مدل‌ها را به گونه‌ای طراحی نمی‌کنند که در برابر شکستن مقاومت داشته باشند.

اگر به این فکر می‌کنید که چگونه باید یک صفحه تلویزیون ترک خورده در منزل را تعمیر کنید،باید بدانید که این یک کار بزرگ است که به دانش فنی متخصص نیاز دارد. برخی تعمیرات جزئی وجود دارد که بتوانید به تنهایی انجام دهید، اما تعمیر صفحه نمایش شکسته‌ی یک تلویزیون صفحه تخت جزو این تعمیرات نیست.

تعمیر تلویزیون صفحه تخت اغلب هزینه کمتری نسبت به تعمیر یک تلویزیون صفحه منحنی دارد. اگر فقط یک ترک کوچک وجود داشته باشد، ممکن است متخصص بتواند همان روز به عیب یابی تلویزیون شما در منزل شما و تعمیر آن بپردازد، اما در صورت وجود مشکلات بیشتر، ممکن است لازم باشد آن را به تعمیرگاه ببرد.

نحوه تعمیر لامپ در تلویزیون صفحه تخت

تعمیر شکستگی نمایشگر تلویزیون - نحوه تعمیر لامپ در تلویزیون صفحه تخت

 

وجود یک لامپ سوخته در تلویزیون LCD شما می‌تواند آزاردهنده باشد، اما یک تعمیرکار باید این مشکل را به راحتی برطرف کند.  در اینجا مراحل لازم برای تعمیر لامپ در تلویزیون صفحه تخت را بررسی می‌کنیم.

  1. تلویزیون را از جایگاهش برداشته و صاف بر روی زمین بگذارید و پشت آن را به سمت بالا قرار دهید. مراقب باشید که هنگام پایین آوردن تلویزیون احتیاط بیشتری به خرج دهید تا صدمه دیگری به آن وارد نشود.
  2. با استفاده از یک پیچ گوشتی صفحه را از پشت تلویزیون جدا کرده و کنار بگذارید. پیچ‌ها را در جایی امن قرار دهید تا آنها را گم نکنید.
  3. دسته‌ی کوچک فلزی روی چراغ سوخته را بلند کرده و از فیکسچر بیرون آورید.
  4. لامپ جدید را به آرامی درون فیکسچر قرار دهید و مطمئن شوید که دسته‌ی کوچک فلزی بیرون زده است. پنل را دوباره به داخل آن پیچ کنید و تلویزیون را با دقت در جای خود قرار دهید.

بررسی خطوط روی تلویزیون صفحه تخت را برطرف کنیم

متأسفانه، اگر خطوطی را در قسمت جلوی تلویزیون صفحه تخت خود مشاهده کنید، به این معنی است که صفحه نمایش شما خراب است. گاهی اوقات ترک‌ها ریز و به سختی قابل مشاهده هستند، اما اگر خطوط عمودی رنگی را در مقابل خود مشاهده کنید، دیگر بازگشتی وجود ندارد و زمان تعویض تلویزیون فرا رسیده است.

نحوه تعمیر یک صفحه نمایش ترک خورده‌ی تلویزیون پلاسما در منزل

تعمیر شکستگی نمایشگر تلویزیون - نحوه تعمیر یک صفحه نمایش ترک خورده‌ی تلویزیون پلاسما در منزل

Large modern Smart Tv Mockup on white consоle in beautiful living room. 3d rendering

تلویزیون‌های پلاسما از فناوری صفحه تخت استفاده می‌کنند که شامل سلول‌های کوچکی است که گازهای نجیب را بین دو صفحه شیشه منتشر می‌کنند. گازها داخل قاب شیشه به صورت الکترونیکی به پلاسما تبدیل می‌شوند. تلویزیون‌های پلاسما به راحتی ترک می‌خورند یا خراشیده می‌شوند، اما تا زمانی که پلاسما از تلویزیون بیرون نریزد یا هیچ تأثیری بر روی تصویر تلویزیون نگذاشته باشد، خودتان می‌توانید صفحه تلویزیون پلاسما را درست کنید.

مرحله 1

تلویزیون را روشن کنید. اگر تلویزیون روشن نمی‌شود، و اگر در اطراف ترکِ روی صفحه احساس خیسی کردید یا تصویر به درستی نمایش داده نمی‌شود، خودتان سعی نکنید تلویزیون را درست کنید. آن را نزد یک متخصص ببرید.

مرحله 2

اگر به نظر می‌رسد تلویزیون صرف نظر از ترک همچنان کار می‌کند، آن را خاموش کرده و از برق بکشید.

مرحله 3

یک لایه ضخیم از وازلین را بر روی ترک بمالید. آن را با یک پارچه تمیز عینک به آرامی و با دقت مالش دهید.

مرحله 4

وازلین را دوباره زده و در صورت لزوم دوباره مالش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *