آیا تلویزیون ضربه خورده قابل تعمیر است؟

آیا تلویزیون ضربه خورده قابل تعمیر است

در دنیای دیجیتالی امروز تلویزیون در همه‌ی خانه‌ها وجود دارد و به عنوان وسیله‌ای ضروری جهت سرگرم کردن و پرکردن اوقات فراغت افراد به حساب می آید.اما اگر ضربه‌ای به تلویزیون وارد شود و تلویزیون دچار مشکل شود ، شاید این سوال برای شما مطرح شود که آیا امکان تعمیر تلویزیون در منزل وجود دارد یا حتما برای عیب یابی تلویزیون و رفع مشکل باید به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید. در این مقاله شما را با  راه های تعمیر تلویزیون ضربه خورده آشنا خواهیم کرد.

در برخی مواقع بر اثر وقوع ضربه یا اسباب کشی یا افتادن تلویزیون ممکن است ضربه ای به تلویزیون وارد شود و دیگر به درستی کار نکند یا خطی بر روی تلویزیون ظاهر شود .حال ممکن است از خود بپرسید چاره چیست ؟ باید چه کار کرد؟ آیا باید تلویزیون جدید خرید یا می‌توان تلویزیون را تعمیر کرد؟

بنابراین اگر تلویزیون به هر علتی ضربه خورد می‌توانید به دنبال، تعمیر پنل تلویزیون خود باشید اما ممکن است خرید تلویزیون جدید برای شما معقول‌تر و بهینه‌تر باشد.

تعمیر صفحه نمایش در تلویزیون صفحه تخت

تعمیر تلویزیون ضربه خورده -تعمیر صفحه نمایش در تلویزیون صفحه تخت

تعمیر یک تلویزیون صفحه تخت اغلب هزینه‌ی کمتری نسبت به تعمیر یک تلویزیون با صفحه‌ی منحنی دارد. اگر فقط یک ترک یا خراش کوچک وجود داشته باشد، ممکن است متخصص بتواند همان روز تلویزیون را در منزل شما تعمیر کند، اما در صورت بروز مشکل بیشتر، ممکن است لازم باشد آن را به فروشگاه تعمیرات ببرد.

بهترین راه برای تعمیر تلویزیون LED و LCD صفحه تخت این است که با یک متخصص تماس بگیرید. این کاری نیست که بیشتر افراد بتوانند خودشان انجام دهند زیرا به سطح بالایی از دانش الکتریکی نیاز دارد. به خاطر داشته باشید که اگر تلویزیون صفحه تخت کوچکتری داشته باشید، ممکن است یک مدل جدید با قیمتی مشابه یا حتی کمی کمتر در دسترس باشد. با این حال، اگر تلویزیون بزرگ بالای 50 اینچ دارید، تعمیر تلویزیون صفحه تخت احتمالاً مقرون به صرفه‌تر از تعویض تلویزیون خواهد بود.

مشکلات تلویزیون تخت ضربه خورده:

۱- ظاهر شدن خطوط عمودی یا افقی روی تلویزیون

تعمیر تلویزیون ضربه خورده -ظاهر شدن خطوط عمودی یا افقی روی تلویزیون

متأسفانه، اگر خطوط عمودی یا افقی در تلویزیون صفحه تخت در هنگام تماشای برنامه مورد علاقه‌تان مشاهده می‌کنید، به این معنی است که صفحه نمایش شما خراب است. گاهی اوقات ترک‌ها بسیار ریز و به سختی قابل‌مشاهده هستند، اما اگر خطوط عمودی رنگی را در مقابل خود مشاهده کنید، در 80 درصد مواقع این مورد بخاطر خرابی و مشکلات بک لایت تلویزیون است و باید اقدام به تعمیر بک لایت تلویزیون نمایید یا  یک تلویزیون جدید بخرید.

 

۲- خراش خوردگی صفحه تلویزیون

تعمیر تلویزیون ضربه خورده - خراش خوردگی صفحه تلویزیون

راه‌های گوناگونی برای تعمیر تلویزیون خراش خورده وجود دارد .یکی ازا راه‌ها استفاده از ابزار برای اینکه شخصا تلویزیون خود را در منزل تعمیر کنید.

روش اول : استفاده از ضدخش تلویزیون است.

روش دوم:استفاده از ماشین‌های ضدخش است که پوشش ضد انعکاسی روی صفحه  نمایش می اندازد  تا خش‌خوردگی برطرف شود و پوشش دائمی را در جای مناسب قرار می‌دهد.

روش سوم: استفاده از نفتالین است. برای این کار محیط اطراف را با ايزوپروپيل الكل رقيق نمایید سپس یک قطره روغن مایع به پنبه بزنید و روی خش بکشید. البته این روش موقتی است.

 

۳- نحوه تعمیر یک صفحه نمایش شکسته‌ی تلویزیون LED

صفحات تلویزیون LED شکننده هستند و از این رو به متداول‌ترین نوع تعمیر تلویزیون تبدیل می‌شوند. ترک‌ها و شکستگی صفحه نمایش تلویزیون به احتمال زیاد در یک خانه‌ با کودکان خردسال رخ می‌دهد.

اگر به این فکر می‌کنید که چگونه می‌توانید یک صفحه نمایش شکسته‌ی تلویزیون را در خانه تعمیر کنید، ناامید خواهید شد. این یک کار بزرگ و دشوار است که به دانش فنی متخصص نیاز دارد. برخی از اصلاحات جزئی را می‌توانید خودتان انجام دهید، اما تعمیر شکستگی نمایشگر تلویزیون صفحه تخت جزء این کارها نیست.

 

۴- نحوه تعمیر لامپ در تلویزیون صفحه تخت

تعمیر تلویزیون ضربه خورده -نحوه تعمیر لامپ در تلویزیون صفحه تخت

وجود یک لامپ در تلویزیون LCD شما می‌تواند آزاردهنده باشد، اما هر کسی که خودش بتواند تعمیرات را انجام دهد باید از پس این کار بر بیاید. ممکن است لازم باشد لامپ را از سازنده سفارش دهید یا به صورت آنلاین خریداری کنید، اما در غیر این صورت، تمام آنچه شما نیاز دارید یک پیچ گوشتی است. در اینجا مراحل لازم برای از بین بردن لامپ در تلویزیون صفحه تخت ارائه شده است:

۱. تلویزیون را از جایگاه خود برداشته و صاف روی زمین قرار دهید، به طوری که پشت آن به سمت بالا باشد. حواستان باشد که هنگام پایین آوردن تلویزیون احتیاط بیشتری به خرج دهید تا به تلویزیون آسیب دیگری وارد نشود.

۲. با استفاده از یک پیچ گوشتی پنل را از پشت جدا کرده و کنار بگذارید. پیچ‌ها را در جایی امن قرار دهید تا گم نشوند.

۳. دسته‌ی کوچک فلزی روی لامپِ سوخته را بلند کرده و از فیکسچر بیرون آورید.

۴. لامپ جدید را به آرامی درون فیکسچر قرار دهید و مطمئن شوید که دسته‌ی کوچک فلزی بیرون زده است. پنل را دوباره پیچ کنید و تلویزیون را با دقت در جای خود قرار دهید.

 

۵- نحوه تعویض صفحه تلویزیون LCD سامسونگ

هزینه‌ی تعمیر صفحه نمایش تلویزیون سامسونگ 55 اینچ تقریباً 160 دلار است، اما این هزینه برای تعمیرکاران مختلف فرق دارد. هزینه کردن برای استخدام یک مهندس دارای آموزش تخصصی برای صفحه‌های LCD سامسونگ منطقی‌ترین کار است، اگرچه هزینه‌ی این کار کمی بیشتر از یک متخصص حرفه‌ای خواهد بود.

با توجه به اینکه خرید یک تلویزیون بزرگ جدید به مراتب بیشتر از تعویض صفحه نمایش هزینه دارد، اگر فقط صفحه نمایش ترک خورده باشد، دلیلی برای خرید یک تلویزیون جدید وجود ندارد.

اگر برای تعمیر صفحه نمایش شکسته یا خراب به یک تعمیرکار تلویزیون نیاز دارید، با یک متخصص محلی که می‌تواند این کار را انجام دهد تماس بگیرید!

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *