نوشته‌ها

هزینه‌ی تعمیر چگونه محاسبه می‌شود؟

مهمترین دغدغه‌ی مراجعین مرکز تعمیر تلویزیون تی‌وی‌کمک، هزینه‌ی تعمیر تلویزیون است. در این شرایط اقتصادی، بدون شک یکی از مهمترین عوامل تصمیم‌گیری در انتخاب تعمیرگاه، هزینه‌ی نهایی تعمیر است. با تماس با چند مرکز تعمیرات تلویزیون، متوجه می‌شوید نرخ ثابتی برای تعمیرات وجود ندارد. نوسان… ادامه »هزینه‌ی تعمیر چگونه محاسبه می‌شود؟

فرق ورودی‌های تلویزیون چیست و مورد صحیح استفاده هر کدام چیست؟

درگاه‌ ورودی (پورت‌)، محل اتصال گیرنده‌ها و کنسول بازی به تلویزیون است. دستگاه‌ها توسط درگاه‌های ارتباطی، اطلاعات صدا و تصویر را برای تلویزیون ارسال می‌کنند. هر درگاه، روش منحصر به فردی برای ارسال اطلاعات دارد. به همین دلیل ممکن است کیفیت صدا و تصویر منتقل… ادامه »فرق ورودی‌های تلویزیون چیست و مورد صحیح استفاده هر کدام چیست؟

پیکسل چیست و رنگ‌ها در نمایشگرها چگونه تولید می‌شوند؟

پیکسل، به کوچکترین واحد تصویر معروف است. در خرید تلویزیون و مانیتور، حتما با عبارت پیکسل و پیکسل سوخته مواجه شده‌اید. در این نوشته کمی دقیق تر به ساختار پیکسل، و نحوه‌ی تولید تصویر بوسیله‌ی آن نگاه می‌کنیم.چرا سیب قرمز به نظر می‌رسد؟ به طور… ادامه »پیکسل چیست و رنگ‌ها در نمایشگرها چگونه تولید می‌شوند؟

پنل تلویزیون ال‌ای‌دی و ال‌سی‌دی (نمایشگر کریستال مایع) چگونه کار می‌کند؟

غالب وسایل دیجیتال امروزی، دارای نمایشگر هستند. نمایشگر های به کار رفته در ماشین حساب، تلویزیون LED و LCD، و نمایشگر موبایل، اکثرا از کریستال مایع برای تولید تصویر استفاده میکنند. این فناوری، به روش های مختلفی پیاده سازی میشود؛ و هر روش ویژگی های… ادامه »پنل تلویزیون ال‌ای‌دی و ال‌سی‌دی (نمایشگر کریستال مایع) چگونه کار می‌کند؟

فرق پنل تلویزیون ال‌ای‌دی، ال‌سی‌دی، پلاسما و اولد چیست؟

نمایشگرِ تلویزیون، مانیتور یا گجت‌های هوشمند به فناوری‌ها مختلف مجهز شده‌اند. گستردگی تکنولوژی پنل‌ها و فناوری‌ها بکار رفته در این نمایشگرها باعث شده است تا کاربران سردرگم شده و نتوانند هنگام خرید و تعمیر انتخاب صحیحی داشته باشند. تولیدکنندگان تلویزیون و نمایشگرها برای بیان کیفیت… ادامه »فرق پنل تلویزیون ال‌ای‌دی، ال‌سی‌دی، پلاسما و اولد چیست؟

برد تیکان تلویزیون چیست و چگونه خراب می‌شود؟

برد تی‌کان (T-Con)، یا برد کنترل، معمولا کوچکترین برد تلویزیون‌های LCD (و LED) است. برد مین تلویزیون، سیگنال را دریافت کرده، پردازش می‌کند و تصویر آماده را به برد تیکان ارسال می‌کند. وظیفه‌ی برد تیکان، تطبیق تصویر دریافتی بر پنل تلویزیون است. پنل تلویزیون، از… ادامه »برد تیکان تلویزیون چیست و چگونه خراب می‌شود؟

وظیفه‌ی برد تغذیه تلویزیون چیست و چرا خراب می‌شود؟

برد تغذیه تلویزیون، یا برد پاور، وظیفه‌ی تامین ولتاژ و جریان لازم برای کار تلویزیون است. برد با گرفتن ولتاژ 220V AC از دیوار و تبدیل آن به ولتاژهای مناسب، اسباب کارکرد قطعات و المان‌های تلویزیون را فراهم میسازد. فعالیت برد مین، برد تیکان، درایور… ادامه »وظیفه‌ی برد تغذیه تلویزیون چیست و چرا خراب می‌شود؟

بکلایت تلویزیون چیست و چگونه طول عمر آن را افزایش دهیم؟

بک‌لایت یا نور پس‌زمینه، منبع نور و روشنایی در تلویزیون و نمایشگرهای کریستال مایع (LCD) است. با توجه به این که LCD ها نوری از خود نوری تولید نمی‌کنند، به منبع نور (نور محیط و یا نور پس‌زمینه) نیاز دارند تا تصاویر تولید شده دیده… ادامه »بکلایت تلویزیون چیست و چگونه طول عمر آن را افزایش دهیم؟

برد مین تلویزیون چیست و چرا خراب می‌شود؟

برد مین، یا Main Board نام بردی ست که المان‌های پردازش سیگنال و پردازنده‌ی اصلی روی آن قرار می‌گیرند. در تلویزیون، این برد عملکرد دیگر بردها و قطعات تلویزیون را کنترل می‌کند. پردازنده‌ی اصلی و حافظه‌های مربوط به آن، فرمان کاربر را تحلیل می‌کنند. حافظه‌ی… ادامه »برد مین تلویزیون چیست و چرا خراب می‌شود؟

عیب یابی تلویزیون و خرابی‌های رایج

تلویزیون مهم‌ترین وسیله سرگرمی خانواده و عضو جدا نشدنی خانه‌ها است. تلویزیون علاوه‌بر پرکردن اوقات بیکاری و استراحت، اعضای خانه را دور هم جمع می‌کند. شاید به همین دلیل خرابی تلویزیون بیش از خرابی دیگر لوازم خانه باعث استرس و ایجاد ناخوشایندی می‌شود.تلویزیون یکی از… ادامه »عیب یابی تلویزیون و خرابی‌های رایج