تعمیر تلویزیون ایکس ویژن

تعمیر تلویزیون ایکس ویژن

مشاوره و تعمیر

همین الان برای مشاوره و تعمیر تلویزیون ایکس ویژن تماس بگیرید!

تعمیر تلویزیون ایکس ویژن

واحد تعمیرات تلویزیون ایکس ویژن تی وی کمک، بدون شک یکی از مجهزترین کارگاه‌های تعمیر تلویزیون ایکس ویژن در تهران است. تعمیرگاه این مرکز، به دستگاه‌های لیزر، BGA، پروگرامر حافظه و … برای تعمیر جدیدترین تلویزیون‌های ال سی دی و ال ای دی ایکس ویژن مجهز است. تعمیرات تلویزیون ایکس ویژن بوسیله‌ی کارشناسان باسابقه‌ی این مجموعه و با نظارت دقیق مجموعه انجام می‌شود. نظارت کادر تی‌وی‌کمک بر حمل و نقل و تعمیرات، ضامن کیفیت بالا در خدمت رسانی و رضایت خاطر مشتری از مجموعه است؛ به همین سبب تمام تعمیرات تلویزیون این مجموعه دارای ضمانت تعمیر هستند. سرعت بالا در تعمیر تلویزیون، قیمت مناسب و شفافیت در تعمیرات، از دلایل رضایت مراجعین از این مجموعه می‌باشد.

درباره‌ی تلویزیون ایکس ویژن:

ایکس‌ویژن (XVision) نام برند تجاری ایرانی متعلق به صنایع مادیران است که تأمین کننده لوازم الکترونیکی مصرفی متعدد به بازارهای داخلی و بین‌المللی است.
بازار اولیه XVision در ایران و خاورمیانه است. این شرکت محصولات خود را در یک کمپین در ماه آگوست سال ۲۰۰۶، که در آن شرکت توزیع مادیران مسئول تمام جنبه‌های نام تجاری XVision در ایران شد راه اندازی کرد.
تلویزیون‌های ایکس ویژن هرچند از نظر کیفیت قابلیت رقابت با سامسونگ و ال‌جی را ندارند، اما به نسبت قیمت ارزش زیادی ارائه می‌کنند. هرچند متاسفانه برخی از مدل‌های تلویزیون‌های ایکس ویژن، ایرادات شناخته شده‌ای دارند و از طول عمر مناسبی برخوردار نیستند.

تعمیرات تلویزیون ایکس ویژن

تعمیر بک لایت تلویزیون ایکس ویژن

تعمیر بک لایت تلویزیون ایکس ویژن

نوری که از صفحه‌ی تلویزیون بیرون می‌آید و تصاویر را مشخص می‌کند، از بک‌لایت تلویزیون ساطع می‌شود. گستره‌ی نوری بک لایت تلویزیون در شادابی و زنده بودن رنگ‌ها تاثیر بسزایی می‌گذارد. بک‌لایت، که ترجمه‌ی آن نور پس‌زمینه است، نوعی لامپ از نوع ال ای دی یا لامپ‌های فلورسنت است. این لامپ‌ها مانند دیگر لامپ‌ها، طول عمر محدودی دارند و خرابی آن‌ها بعد از استفاده‌ی طولانی قابل پیش‌بینی است. تلویزیون‌های ایکس ویژن یا از نور پس زمینه‌ی LED استفاده ‌می‌کنند (تلویزیون‌های LED ایکس ویژن) و یا از لامپ‌های CCFL استفاده می‌کنند (تلویزیون‌های LCD ایکس ویژن). نشانه‌های خرابی بک لایت تلویزیون ایکس ویژن کم‌نور شدن تصاویر، روشن و خاموش شدن تصویر، هاله‌های سیاه و سفید روی صفحه و سیاهی صفحه بعد از روشن شدن تلویزیون است.

در صورتی که تلویزیون ایکس ویژن شما مشکل بک‌لایت دارد و قصد تعمیر آن را دارید، به چند نکته توجه کنید:

 1. تعویض بک لایت، بهتر از تعمیر آن است: هزینه تعویض، همواره از تعمیر بالاتر است. و در بسیاری از موارد، تعمیر راه حل بهتر و عقلانی‌تری است. اما در بک لایت، به دلیل طول عمر محدود آن، تعمیر راه‌حلی موقتی است. لامپ‌هایی که عمرشان به پایان رسیده و خراب شده‌اند، در صورت تعمیر، بعد از چند ماه دوباره به مشکل می‌خورند و نیاز به تعمیر مجدد خواهند داشت. به همین دلیل راه‌حل مطمئن و کم دردسر، تعویض بک‌لایت معیوب است.
 2. همه‌ی رشته‌های بک‌لایت را تعویض کنید: در تلویزیون چندین شاخه‌ی مهتابی و ال ای دی بک‌لایت وجود دارد. شاخه‌های به ظاهر سالم، اگر تعویض نشوند هر چند از هزینه‌ها می‌کاهد، اما با گذشت زمان خراب می‌شوند. اتمام عمر بعضی از لامپ‌ها، نشانگر اتمام عمر تمام رشته‌ها است. نظر کارشناسان این مجموعه، تعویض تمام نوار های بک لایت برای جلوگیری از خرابی دوباره آن است. متاسفانه بعضی از همکاران برای جذب مشتری و اعلام هزینه‌ی پایین‌تر، قیمت تعویض یک شاخه بک‌لایت را اعلام می‌کنند که پس از مدتی، دستگاه دوباره نیاز به تعویض بک لایت‌های باقی مانده پیدا می‌کند که در آخر مشتری همان هزینه‌ی تعویض تمام بکلایت ها را پرداخت کرده و پنل دستگاه دوبار باز شده است.

با تماس با ما و مشورت با تعمیرکاران مجرب تلویزیون ایکس ویژن، بهترین راه‌کار تعمیر را دریابید.

تعمیر پنل تلویزیون ایکس ویژن

تعمیر پنل تلویزیون ایکس ویژن

نوع پنل تلویزیون و فناوری به کار رفته در آن، تعیین کننده‌ی رزولوشن، شفافیت تصویر و کیفیت رنگ‌ها است. این بخش که از دو لایه‌ شیشه‌ی نازک ساخته شده است، بسیار نسبت به ضربه حساس است. خرابی‌های مختلف پنل تلویزیون ایکس ویژن به طور اجمالی به شرح زیر هستند:

 1. شکستن پنل (صفحه): شکستگی پنل، ایرادی است که راه تعمیر ندارد و در صورت شکستگی پنل در اثر ضربه و یا ایجاد تنش، راهی برای تعمیر آن وجود ندارد و پنل باید تعویض شود. جدای از اثر شکستگی روی صفحه، این مشکل از خط‌های تار عنکبوتی روی تصویر نیز تشخیص داد.
 2. خرابی اتصالات فلت به پنل: پنل تلویزیون با اتصالات ظریفی به تی‌کان و برد مین وصل می‌شود و اطلاعات را دریافت می‌کند. آسیب دیدن این اتصالات، باعث ایجاد خطوط سرتاسری عمودی یا افقی روی صفحه می‌شود. تعمیر فلت‌ها و بررسی اتصالات نیاز به باز کردن پنل دارد. به دلیل ظرافت فلت و وقت گیر بودن تعمیر آنها، تعمیرات فلت تلویزیون تی‌وی‌کمک در کارگاه تخصصی پنل با دستگاه‌های مخصوص انجام می‌شود.
 3. خرابی لایه‌ی TFT: لایه‌ی ترانزیستور فیلم نازک، لایه‌ای شفاف است که روی شیشه‌ی پنل قرار می‌گیرد و ولتاژ هر ساب‌پیکسل را کنترل می‌کند. اگر اتصالات درونی این لایه آسیب ببیند، بسته به نوع خرابی آن می‌توان دستگاه را تعمیر کرد. برای ترمیم این لایه به دستگاه لیزری نیاز است. از نشانه ‌های خرابی TFT، ایجاد خطوط خط عمودی یا افقی سراسری در صفحه است.

برای محاسبه‌ی هزینه و تعمیر تلویزیون ایکس ویژن خود، فرم تعمیر را پر کنید.

تعمیر برد تغذیه تلویزیون ایکس ویژن

تعمیر برد تغذیه تلویزیون ایکس ویژن

کار برد تغذیه تلویزیون، تبدیل ولتاژ متغیر شهری به ولتاژ ثابت مورد نیاز مدارهای دیگر است. برد تغذیه برق ۲۲۰v شهری را یکسوسازی (توسط پل دیود و خازن صافی) می‌کند و یک ولتاژ DC ثابت خروجی می‌دهد. ولتاژ تولید شده وارد ترانزیستورهای FET می‌شود. ترانزیستور سوئیچینگ توسط  IC تغذیه یک پالس مربعی با بسامد بالا تولید می‌کند. این موج وارد سیم پیچ اولیه ترانس می‌شود و  ولتاژی دیگر در سیم پیچ دوم ترانس القا می‌کند. ولتاژ بوجود آمده در سیم‌پیچ دوم، تقسیم می‌شود و کارکرد برد‌های دیگر تلویزیون را ممکن می‌کند. در صورت خرابی برد پاور تلویزیون روشن نمی‌شود، یا پس از روشن شدن عملکرد درستی ندارد و پس از مدتی خاموش می‌شود.

تعمیر برد تغذیه نیازمند تسلط بر المان مدارها و علم الکترونیک است. از آنجا که سلامت و کارکرد تمام قطعات تلویزیون وابسته به این برد است، دقت در تعمیر بسیار مهم است. کارکرد غلط این برد، باعث خرابی دیگر قسمت‌های تلویزیون می‌شود.

متخصصین تی‌وی‌کمک با احاطه‌ی کامل بر این امور، امین و ضامن دستگاه شما هستند.

تعمیر برد مین تلویزیون ایکس ویژن

تعمیر برد مین تلویزیون ایکس ویژن

پردازنده‌های سیگنال، IC های حافظه و پردازنده‌ی مرکزی تلویزیون، همگی در برد مین تلویزیون قرار دارند. کارکرد صحیح گیرنده‌ی دیجیتال، درگاه‌های ورودی و تلویزیون، همگی به سلامت این برد وابسته است. این برد عملکرد بردهای مختلف را تنظیم می‌کند و اخلال در آن عملکرد دستگاه را دچار مشکل می‌کند. خرابی‌های معمول این برد عبارتند از:

 1. خرابی پردازنده: این مشکل در اثر داغ شدن، نوسان برق و خروجی ولتاژ نامناسب برد تغذیه، کیفیت پایین برد و … بوجود می‌آید. پردازنده‌ عملکرد قسمت‌های مختلف تلویزیون را هماهنگ می‌کند و رنگ تصویر و ابعاد آن را برای نمایش مناسب تحلیل می‌کند. در کارگاه این مجموعه با دستگاه‌ BGA، اتصالات پردازنده ترمیم می‌شود و برد ریبال می‌شود. در صورت سوختن پردازنده‌ی اصلی، تنها راه احیای تلویزیون، تعویض برد مین است.
 2. ایراد حافظه و نرم‌افزار تلویزیون: هنگ کردن تلویزیون، ثابت ماندن تلویزیون روی لوگو،رفتن کانال‌ها بعد از هر خاموشی، ریست شدن پیوسته تلویزیون و … از نشانه‌های خرابی برد مین تلویزیون ایکس ویژن و احتمالا ایراد حافظه است.برای رفع این ایراد باید آی‌سی های EMMC مربوطه بوسیله‌ی دستگاه BGA باز شوند و سپس با پروگرام کردن تلویزیون را دوباره برنامه‌ریزی و راه‌اندازی کرد.
 3. از کار افتادن تیونر دیجیتال: گیرنده‌ی دیجیتال در اثر اصابت صاعقه به آنتن، و یا بالا رفتن ولتاژ در آن، آسیب می‌بیند. بررسی دقیق مدار و ریبال، راه تعمیر مشکلات این برد است. در صورتی که برد دچار سوختگی شده باشد، ممکن است نیاز به تعویض کل برد باشد.
 4. از کار افتادن ورودی‌های مختلف: کار نکردن درگاه HDMI و USB و … همگی خرابی برد مین را نشان می‌دهند که مانند مدار تیونر، باید آی‌سی‌ها بررسی شوند و میزان آسیب مشخص شود.

جهت مشاوره‌ و تعمیر تلویزیون ایکس ویژن، با دفتر ما تماس بگیرید.

تعمیر برد تیکان تلویزیون ایکس ویژن

تعمیر برد تیکان تلویزیون ایکس ویژن

تیکان (T-CON) پل ارتباطی بین پنل تلویزیون و بردهای دیگر است. هر پنل، تیکان مخصوص خود را دارد و برنامه‌ی آن توسط برد مین کنترل می‌شود. در این برد، هر ساب‌پیکسل آدرس‌دهی می‌شود و ولتاژ آن اعمال می‌شود. تصویر پردازش شده در برد مین توسط این قطعه روی پنل نقش می‌بندد. خرابی برد تیکان باعث ایجاد خط در صفحه، پرش تصویر، دو تصویری و ایجاد شبح تصویر و تاری تصویر می‌شود.

تعمیر این برد، نیازمند دانش فنی بالا و تسلط بر المان‌های الکترونیکی است. برای دریافت هزینه‌ی تعمیر برد تیکان تلویزیون ایکس ویژن خود، فرم درخواست قیمت تعمیر را پر کنید تا کارشناسان مرکز با شما تماس گیرند.

تعمیر تلویزیون ایکس ویژن در منزل

تعمیرات تلویزیون ایکس ویژن در محل توسط کادر مجرب مجموعه تی‌وی‌کمک انجام می‌شود. تسلط کارشناسان این مرکز به تعمیرات تلویزیون، باعث سرعت در تعمیر بدون افت کیفیت می‌شود. کارشناسان با شناخت تمام مدل‌های تلویزیون ایکس ویژن، قادر به تعمیر آنها هستند. با توجه به راحتی و اعتماد بیشتر صاحبان تلویزیون، تمام تعمیرات قابل انجام در محل توسط تکنسین‌ها انجام می‌شود.
در صورتی که تعمیر تلویزیون در منزل ممکن نبود، تلویزیون شما توسط نیروهای آموزش دیده‌ی تی وی کمک در محل بررسی می‌شود و به کارگاه برای تعمیر تخصصی‌تر ارسال می‌شود.

خرابی‌های تلویزیون ایکس ویژن

شکستگی پنل تلویزیون ایکس ویژن

ترمیم پنل شکسته تلویزیون امکان پذیر نیست و تنها راه تعمیر، تعویض پنل است. متاسفانه به دلیل سخت شدن روند واردات و هزینه‌ی بالای پنل (در حدود ۷۰ الی ۸۰ درصد قیمت تلویزیون) این مرکز پنل تلویزیون‌های ایکس ویژن را موجود ندارد.

کاهش نور تصویر در تلویزیون ایکس ویژن

خرابی بک لایت تلویزیون، کم نور شدن صفحه‌ی تلویزیون ایکس ویژن را به همراه دارد. اگر نشانه خرابی بک لایت در تلویزیون ایکس ویژن شما موجود است، می‌توانید با پر کردن فرم دریافت هزینه، از هزینه و مراحل تعمیر بک لایت تلویزیون ایکس ویژن مطلع شوید.

هاله روی تصویر تلویزیون ایکس ویژن

در اثر خراب شدن تعدادی از لامپ‌های بک لایت، یکدستی نور پس زمینه بهم می‌ریزد و هاله‌ی روشن یا تاریک در تصویر بوجود می‌آیند. برای رفع این ایراد، تمام شاخه‌های بک لایت تلویزیون ایکس ویژن باید تعویض شوند. با تماس با مرکز تعمیر تلویزیون تی‌وی‌کمک، از بهترین خدمات بهره‌مند شوید.

تصویر تشکیل نمی‌شود در تلویزیون ایکس ویژن

اگر نور پس‌زمینه دستگاه کار نکند، تصویر تلویزیون تاریک می‌ماند و به ظاهر تشکیل نمی‌شود. نشانگر این ایراد اینست که صدا پخش می‌شود و کانال‌ها عوض می‌شود. برای تعمیر تلویزیون، نیاز است که بک لایت‌های تلویزیون ایکس ویژن تعویض شود. البته امکان دارد مشکل از برد‌های دیگر باشد که با بررسی دقیق مشخص و اعلام می‌شود. کارشناسان مجرب مجموعه به سرعت تلویزیون ایکس ویژن شما را در محل عیب‌یابی و در صورت نیاز به تعمیر بهتر، با انتقال به کارگاه برای تعمیر تخصصی اقدام می‌کنند.

خاموشی تلویزیون ایکس ویژن

خاموش بودن کامل تلویزیون (بدون روشنی چراغ Power یا Standby)، از خرابی برد تغذیه یا مین خبر می‌دهد. این مشکل غالبا با نوسان برق، دو فاز بودن برق خانه، صاعقه و … است و از معمول‌ترین خرابی‌های تلویزیون‌های ال‌سی‌دی و ‌ال‌ای‌دی ایکس ویژن محسوب می‌شود. برای تعمیر تلویزیون و مشاوره با ما تماس بگیرید تا با کارشناسان مجموعه صحبت کنید.

مشکل درگاه ورودی تلویزیون ایکس ویژن

ورودی HDMI و دیگر ورودی‌ها در تلویزیون‌های ایکس ویژن بر روی برد مین قرار دارند و خرابی آنها را می‌توان به دو عامل اختصاص داد: خرابی فیزیکی درگاه (خرابی سوکت)، و خرابی برد مین. اگر مشکل تنها محدود به یکی از پورت‌های HDMI (یا هر درگاه دیگری) تلویزیون است، سوکت آن درگاه خراب است و با تعویض آن تعمیر انجام می‌شود. اما اگر تمام ورودی‌های HDMI کار نکنند، برد مین و آی‌سی HDMI مشکل دارد و نیاز به بررسی دارد. با پر کردن فرم تعمیر، و یا تماس با مجموعه برای بررسی و تعمیر تلویزیون ایکس ویژن خود اقدام کنید.

ریست شدن تلویزیون ایکس ویژن

خاموش و روشن شدن تلویزیون، دلایل متعددی می‌تواند داشته باشد. تجربه کارشناسان ما در مرکز تعمیرات تلویزیون ایکس ویژن نشان می‌دهد که این خرابی به دلیل خرابی مین برد، برد تغذیه و یا خرابی بک‌لایت تلویزیون ایجاد می‌شود. تنها پس از عیب‌یابی دقیق می‌توان درباره‌ی ریشه‌ی این ایراد نظر داد. با تماس با ما و شرح ایراد و مدل تلویزیون، از مشاوره‌ی رایگان تی‌وی کمک استفاده کنید.

خط‌های ثابت روی صفحه‌ی تلویزیون ایکس ویژن

خطوط ثابت در تصویر، بسته به علت ایجاد آنها به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 1. پیکسل‌ مرده: این خطوط که در اثر ضربه و شکستگی ایجاد می‌شوند، تعمیر نمی‌شوند و به مرور زمان بیشتر شده و پخش می‌شود. از نشانه‌های آنها اینست که عرض خط‌ها یکسان نیست و تمام طول یا عرض تصویر را در بر نمی‌گیرند و سراسری نیستند (درباره‌ی پیکسل بیشتر بخوانید).
 2. خطوط ناشی اتصالات پنل: این دسته از خطوط که سرتاسری هستند، در اثر مشکل اتصالات فلت‌های پنل یا لایه‌ی TFT ایجاد می‌شوند و با دستگاه لیزری پنل قابل تعمیر می‌باشند. به دلیل حساسیت این نوع تعمیر و دستگاه‌های تخصصی آن، تمامی تلویزیون‌هایی که مشکل پنل دارند به کارگاه تخصصی پنل منتقل می‌شوند.

رفع ایراد پنل و تعمیر تلویزیون ایکس ویژن شما، تخصص ماست! برای مشاوره و درخواست تعمیر روی دکمه‌ی قیمت تعمیر کلیک کنید و فرم را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

ایراد دو تصویری و ایجاد شبح تصویر در تلویزیون ایکس ویژن

به هم خوردن نسبت تصویر، جمع شدن، تار شدن، ایجاد شبح و … همگی از خرابی برد ‌تی‌کان تلویزیون بوجود می‌آیند. کارشناسان این مرکز با بررسی و تعمیر تی‌کان تلویزیون ایکس ویژن و اتصالات فلت پنل، قادر به تعمیر این دست از ایرادات تلویزیون ایکس ویژن شما هستند.

خطوط متحرک در تلویزیون ایکس ویژن

این ایراد نیز در اثر خرابی برد تی‌کان و یا سست شدن اتصالات فلت پنل بوجود می‌آید. قبل از درخواست تعمیر تنظیمات تلویزیون خود را به حالت کارخانه بازگردانید و از سلامت دستگاه گیرنده و اتصال صحیح آن به تلویزیون مطمئن شوید. در صورتی که مشکل همچنان پابرجا بود برای تعمیر تلویزیون ایکس ویژن خود با ما تماس بگیرید.

تلویزیون خود را به یک مرکز معتبر بسپارید!

اعتبار هر مجموعه به عوامل زیادی وابسته است. برخورد مناسب با مشتری، کیفیت خدمات، قیمت منصفانه و خدمات پس از تعمیر، از عوامل مهم موفقیت است. در تی‌وی کمک، عملکرد کادر مجموعه بر اساس میزان رضایت مشتری سنجیده می‌شود.

کارشناسان و تکنسین‌های ارسال شده به محل، افرادی آموزش دیده و مجرب در بررسی و حمل و نقل تلویزیون هستند. این افراد علاوه‌بر آموزش فنی، آموزش‌های لازم جهت برخورد صحیح با مراجعین در خانه و محل کار را دیده‌اند.
تعمیرکاران مجموعه نیز با تجربه‌ی چند دهه‌ای، در صنف تعمیرکاران تلویزیون شناخته شده هستند. کیفیت تعمیرات در عین سرعت در کار، خواسته‌ی مراجعین از این مرکز است. کارشناسان ما نیز به این خواسته عمل می‌کنند.

تعمیرات تلویزیون ایکس ویژن در این مجموعه به دست مهندسانی انجام می‌پذیرد که با تجربه‌ی چند ساله در تعمیر مدار‌های الکترونیک و قطعات دستگاه‌های این برند، توانایی رفع تمام عیوب و اختلالات ایجاد شده را بدست آورده‌اند. علاوه بر این تی وی کمک با استفاده از جدیدترین متدها و در اختیار داشتن دستگاه‌‌های تخصصی تعمیر پنل و برد، قادر به رفع کامل ایرادات تلویزیون شما است. ما امیدواریم مراجعین این مرکز آرامش و لذت کار با یک دستگاه نو و بی عیب و نقص را مجدداً تجربه نمایند و نیازی به صرف هزینه جهت خریداری تلویزیون جدید را نداشته باشند.

کارشناسان تعمیر تلویزیون ایکس ویژن با طی دوره‌های آموزشی تخصصی، مهارت تشخیص و تعمیر ایرادات بوجود آمده در تلویزیون‌های ایکس ویژن را اعم از اختلالات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری را یافته‌اند. با خدمات تی وی کمک، هموطنان گرامی می‌توانند مطمئن باشند در صورت بروز هرگونه نقص و خرابی در دستگاهتان، تمام توان ما در جهت رفع ایرادات تلویزیون شما خواهد بود تا آنها را به شکل اولیه و با همان کیفیت برای شما تعمیر و بازیابی کنیم.

خدمات تعمیر تلویزیون ایکس ویژن

به تبع فراوانی اشکالاتی که در تلویزیون‌های ایکس ویژن ایجاد می شود خدمات ارائه شده در واحد تعمیر تلویزیون ایکس ویژن بسیار گسترده است؛ آبخوردگی پنل تلویزیون (آسیب دیدن فلت‌ها/جدا شدن لایه‌های پنل)، خرابی در تصویر (خطوط عمودی/ پیکسل سوخته/ تصویر مات و ….) و … . اینها تنها بخشی از اشکالاتی است که در تلویزیون‌های ایکس ویژن ایجاد می شود و تعمیر پنل، برد یا تعویض آنها را ضروری می سازد. (به طور کلی در میان اشکالات ایجاد شده در تلویزیون ها، ایراداتی که در اثر ضربه در پنل تلویزیون ایجاد می شود قابل تعمیر نبوده و تنها راه حل تعمیر تلویزیون در این حالت تعویض کامل پنل تلویزیون است.)

 • همه
 • تعمیر تلویزیون
 • نوشته‌ها

نمایشگر OLED

تلویزیون، یکی از کالاهای اساسی هر خانه است. این اهمیت، باعث ایجاد بازاری سود ده برای تولید کنندگان تلویزیون ایجاد کرده و سرمایه‌گذاری در بخش تحقیق و توسعه‌ی تکنولوژی‌های این دستگاه را فراهم کرده. یکی از مهم‌ترین فناوری‌های تولید شده برای بهبود کیفیت تصویر تلویزیون ها، تکنولوژی Organic-LED یا OLED ها است. Organic Light Emitting [...]

تعمیر پنل تلویزیون

در تعمیرات تلویزیون، حتما با اصطلاح پنل تلویزیون مواجه شده‌اید. ما در این نوشته در مورد انواع پنل‌ها و تکنولوژی به کار رفته در آنها صحبت کرده‌ایم. اما در این نوشته قصد داریم کمی دقیق‌تر به ساختار پنل نگاه کنیم و تعمیر پنل تلویزیون را بررسی کنیم. از آنجا غالب تلویزیون‌ها و نمایشگرهای لوازم دیجیتال، [...]

تعمیر بک لایت تلویزیون

یکی از خرابی‌های شایع تلویزیون، ایراد نور پس‌زمینه یا بک لایت است. این مشکل که در تلویزیون‌های LCD و LED ایجاد می‌شود، به برند خاصی ارتباط ندارد. تعمیر بک لایت تلویزیون کاری دقیق و حساس است که در این مجموعه انجام می‌شود. در ادامه به بررسی علل خرابی و روند تعمیر بک لایت تلویزیون می‌پردازیم. [...]

برد تیکان تلویزیون

برد تی‌کان (T-Con)، یا برد کنترل، معمولا کوچکترین برد تلویزیون‌های LCD (و LED) است. برد مین تلویزیون، سیگنال را دریافت کرده، پردازش می‌کند و تصویر آماده را به برد تیکان ارسال می‌کند. وظیفه‌ی برد تیکان، تطبیق تصویر دریافتی بر پنل تلویزیون است. پنل تلویزیون، از میلیون‌ها پیکسل تشکیل شده، که هرکدام باید به طور جداگانه [...]

برد تغذیه تلویزیون

برد تغذیه تلویزیون، یا برد پاور، وظیفه‌ی تامین ولتاژ و جریان لازم برای کار تلویزیون است. برد با گرفتن ولتاژ 220V AC از دیوار و تبدیل آن به ولتاژهای مناسب، اسباب کارکرد قطعات و المان‌های تلویزیون را فراهم میسازد. فعالیت برد مین، برد تیکان، درایور LED بک‌لایت، اینورتر بک‌لایت CCFL و اسپیکر‌ها همگی به کارکرد [...]

برد مین تلویزیون

برد مین، یا Main Board اصطلاحی ست که به برد حاوی المان‌های پردازش سیگنال و پردازنده‌ی اصلی اطلاق می‌شود. در تلویزیون، این برد عملکرد دیگر قطعات تلویزیون را کنترل می‌کند. پردازنده‌ی اصلی و حافظه‌های مربوط به آن، فرمان کاربر را تحلیل می‌کنند. حافظه‌ی تلویزیون محل ذخیره‌ی سیستم عامل تلویزیون و برنامه‌ی سخت‌افزاری آن است. همچنین [...]

چرا نباید تلویزیون اولد (OLED) بخریم؟

چرا نباید تلویزیون اولد ( OLED ) بخریم؟ این سوالی است که شاید هیچکس انتظار آن را نداشته باشد، اما در این مطلب قصد داریم به نیمه خالی لیوان نگاهی داشته باشیم و به بررسی معایب تلویزیون های OLED در مقایسه با سایر تلویزیون‌ها بپردازیم. از سال 2013 ساخت تلویزیون‌های خمیده و OLED شروع شد [...]

نامگذاری مدل تلویزیون‌های سامسونگ

از مدل تلویزیون‌های سامسونگ می‌توان اطلاعات جالبی کسب کرد. دانش از معنای اعداد و حروف در مدل هر تلویزیون، باعث می‌شود با اطلاعات بیشتری درباره‌ی سال ساخت، فناوری پنل و کیفیت تلویزیون داشته باشیم و فرآیند خرید و تعمیر را با آسایش بیشتری انجام دهیم.

نامگذاری مدل تلویزیون‌های ال‌جی

تلویزیون‌های ال‌جی، از روش نام‌گذاری خاصی بهره ‌می‌برند. دانش از معنای اعداد و حروف در مدل هر تلویزیون، باعث می‌شود با اطلاعات بیشتری درباره‌ی سال ساخت، فناوری پنل و کیفیت تلویزیون داشته باشیم و فرآیند خرید و تعمیر را با آسایش بیشتری انجام دهیم.

نامگذاری مدل تلویزیون‌های سونی

تلویزیون‌های سونی، از روش نام‌گذاری خاصی بهره ‌می‌برند. دانش از معنای اعداد و حروف در مدل هر تلویزیون، اطلاعاتی کلی درباره‌ی اندازه‌ی نمایشگر، سال ساخت، فناوری‌های موجود در آن و … می‌دهد.
در ادامه با روش این کمپانی ژاپنی برای نامگذاری تلویزیون‌های سری BRAVIA خود آشنا می‌شویم.

بک‌لایت تلویزیون و نمایشگرها

بک‌لایت یا نور پس‌زمینه، تامین کننده‌ی نور پنل برای دیده شدن تصویر است. جذابیت رنگ‌ها و میزان روشنایی به نوع بک‌لایت و کیفیت آن وابسته است. آشنایی با بک‌لایت‌ها و فناوری آن، به خرید و تعمیر هوشمندانه دستگاه‌های شما کمک می‌کند.

مقایسه‌ی کیفیت تصویر پنل‌ها

هنگام خرید تلویزیون و نمایشگر، فروشندگان اعداد و اصطلاحات زیادی برای مقایسه و ترغیب شما به کار می‌برند. اما هیچ کدام به اندازه‌ی نوع پنل نمایشگر، از کیفیت تصویر و توانایی و کاستی‌های آن خبر نمی‌دهند. با ما همراه باشید تا با انواع نمایشگرها آشنا شوید.

دستگاه ها را از کدام پورت ورودی به تلویزیون وصل کنیم؟

پشت هر تلویزیون، تعداد زیادی درگاه برای اتصال گیرنده ی دیجیتال، سینمای خانگی و کنسول بازی وجود دارد. هر ورودی در کیفیت صدا و تصویر تاثیر میگذارد. در ادامه به بررسی انواع ورودی ها، اهمیت آنها و کیفیتشان میپردازیم.

نمایشگر کریستال مایع (LCD)

غالب وسایل دیجیتال امروزی، دارای نمایشگر هستند. نمایشگر های به کار رفته در ماشین حساب، تلویزیون LED و LCD، و نمایشگر موبایل، اکثرا از کریستال مایع برای تولید تصویر استفاده میکنند. این فناوری، به روش های مختلفی پیاده سازی میشود؛ و هر روش ویژگی های منحصر به خود را دارد. IPS, TN, VA, QLED برخی از تکنولوژی های معمول در تولید تصویر توسط کریستال مایع است. در ادامه با نحوه ی تولید تصویر، و ویژگی انواع پنل های مبتنی بر کریستال آشنا میشویم.

رزولوشن و وضوح تصویر تلویزیون

در مقایسه ی تلویزیون ها، و به طور کلی نمایشگر ها، رزولوشن یکی از مهمترین معیارهای عددی است. فروشندگان هنگام مقایسه، به اندازه و رزولوشن تصویر اشاره میکنند و تلویزیون های مختلف را بر اساس این معیارها طبقه بندی میکنند. رزولوشن هر نمایشگر با عدد و یا عبارات استاندارد بیان میشود. این اعداد تعداد پیکسل ها را در ردیف های افقی و عمودی صفحه بیان میکنند. در ادامه معنی این عبارات را بیان میکنیم، و جایگاه واقعی رزولوشن در کیفیت تصویر را بررسی میکنیم.

نور، رنگ و پیکسل

پیکسل، به کوچکترین واحد تصویر معروف است. در خرید تلویزیون و مانیتور، حتما با عبارت پیکسل و پیکسل سوخته مواجه شده اید. در این نوشته کمی دقیق تر به ساختار پیکسل، و نحوه ی تولید تصویر بوسیله ی آن نگاه میکنیم.

خرابی های معمول تلویزیون

تلویزیون، یکی از حساس ترین لوازم الکترونیکی خانه است.  از نظر فیزیکی تلویزیون ابعاد بزرگی دارد، ولی بسیار شکننده است. صفحه ی تلویزیون با کوچکترین ضربه می شکند. حتی در حین تمیز کردن ممکن است تصویر خراب شود. از نظر الکترونیکی هم تفاوتی اساسی با موبایل و کامپیوتر ندارد؛ ولی به دلیل اجتماع همه ی مدار ها درون یک محفظه ی کوچک و داغ، توان مصرفی بالا و استفاده ی طولانی، درصد خرابی آن زیاد است. اتصال نامناسب تلویزیون به دستگاه هایی مانند کنسول بازی، گیرنده ی دیجیتال، سیستم صوتی و … نیز میتواند عامل مشکلات باشد.در این نوشته، سعی میکنیم ایرادات معمول تلویزیون ها را بررسی کنیم و راه حل هایی برای افزایش طول عمر تلویزیون و پیشگیری از خرابی بیان کنیم.

تعمیرات تلویزیون

نمای کلی همانطور که در این نوشته گفتیم، تلویزیون کاربرد ویژه ای در خانه، ادارات، شرکت ها و … دارد؛ و تعمیر صحیح آن از اهمیت بالایی برخوردار است. تعمیرات تلویزیون شامل تعمیر و تعویض انواع برد، پنل، اتصالات فلت و برنامه ریزی تلویزیون های  ال سی دی و ال ای دی می باشد. تمام [...]

چرا تی وی کمک؟

چرا تی وی کمک؟ آرامش خاطر شما در فرآیند تعمیر تلویزیون، مهمترین هدف تی وی کمک است. خراب شدن تلویزیون همیشه ناخوشایند است؛ دغدغه ی هزینه، دردسر حمل و نقل، عدم اطمینان به تعمیرکار و نگرانی از کیفیت تعمیر و بازگشت مشکل، تجربه ای پر استرس و تلخ را ایجاد میکنند. تی وی کمک با […]

چشم انداز تی وی کمک

اهمیت تلویزیون نگاه جامعه به تلویزیون و نقش آن در خانه و روابط خانواده تغییرات زیادی کرده. با ایجاد زیرساخت های پخش محتوا و ارزان شدن تکنولوژی، تلویزیون نقشی اساسی در خانه پیدا کرده. اتاق تلویزیون به محل جمع شدن اعضای خانواده تبدیل شده و نقش آن در روابط اعضا غیرقابل انکار است. گفتمان اعضای [...]